Neem nu contact op! Bel 050-3133000

Woningmarkt Groningen blijft krap: woningen snel verkocht en vaak boven de vraagprijs


Dinsdag 4 augustus 2026

De woningmarkt in de gemeente Groningen blijft ook in het tweede kwartaal van 2026 krap. Hoewel er meer woningen te koop staan en meer huizen op de markt komen, hebben woningzoekenden nog steeds weinig keuze. Woningen worden snel verkocht en kopers betalen vaak meer dan de vraagprijs.


In het tweede kwartaal werden via NVM-makelaars 779 woningen verkocht. Dat is 8,2 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. De gemiddelde verkoopprijs kwam uit op € 423.000. Daarmee lagen de prijzen 5 procent hoger dan een jaar eerder. Ter vergelijking: landelijk stegen de woningprijzen met 2,1 procent.


Veel woningen worden overboden

Wie in Groningen een woning wil kopen, krijgt nog vaak te maken met andere geïnteresseerden. Bij 87,2 procent van de verkochte woningen lag de uiteindelijke verkoopprijs boven de vraagprijs. Gemiddeld werd 10,9 procent meer betaald dan de laatste vraagprijs. Landelijk lag dat percentage aanzienlijk lager, op 4,6 procent.


Vooral tussenwoningen en appartementen zijn populair. Tussenwoningen werden in 90 procent van de gevallen boven de vraagprijs verkocht. Bij appartementen ging het om 87 procent. Zelfs bij vrijstaande woningen werd in 71 procent van de verkopen meer betaald dan gevraagd.


Een woning is gemiddeld binnen 24 dagen verkocht

Woningen wisselen in Groningen snel van eigenaar. De gemiddelde verkooptijd bedroeg 24 dagen. Dat is vier dagen sneller dan het landelijke gemiddelde. Een woning die binnen drie maanden wordt verkocht, levert gemiddeld 11,2 procent meer op dan de laatste vraagprijs. Staat een woning langer te koop, dan neemt de kans op overbieden juist af.


Meer woningen te koop

Aan het einde van het kwartaal stonden 452 woningen te koop. Dat is 12,2 procent meer dan een jaar geleden. Vooral het aantal aangeboden appartementen groeide sterk. Toch is de keuze voor kopers nog beperkt. De zogenoemde krapte-indicator staat op 1,7. Dit betekent eenvoudig gezegd dat een koper gemiddeld uit minder dan twee woningen kan kiezen. Landelijk ligt dat aantal op 2,5.


Ook kwamen er veel nieuwe woningen op de markt. In totaal werden in drie maanden tijd 957 woningen te koop gezet, 11,3 procent meer dan een jaar eerder. Een belangrijke oorzaak is dat voormalige huurwoningen worden verkocht.


Wat betekent dit voor kopers en verkopers?

Voor kopers blijft een goede voorbereiding belangrijk. Door de korte verkooptijd is er vaak weinig tijd om een beslissing te nemen. Het is daarom verstandig om vooraf duidelijkheid te hebben over de financiële mogelijkheden en voorwaarden.


Voor verkopers zijn de omstandigheden gunstig. De vraag naar woningen is groot en de meeste huizen worden snel verkocht. Dat betekent niet automatisch dat iedere woning vanzelf een hoge prijs oplevert. Een realistische vraagprijs en een goede presentatie blijven belangrijk.


De cijfers zijn gebaseerd op koopwoningen in de bestaande bouw die door NVM-makelaars zijn aan- of afgemeld. Huurwoningen, nieuwbouw en beleggingsobjecten zijn niet meegenomen.

Deskundige hulp bij jouw aankoop of verkoop?

Bij ben-s.nl zorgen we dat je volledig ontzorgd wordt, met heldere communicatie en deskundig advies. Start je reis met ons en ervaar het gemak van professionele ondersteuning.